Тройка на Jahvon Quinerly с 3 секунди преди края помага на номер 15 на Мемфис да победи с 62-59 над SMU
AP News | 2024-01-08 | 03:25:49

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Jahvon Quinerly се свърза с тройка с три секунди преди края, част от своите 11 точки в мача, за да завърши завръщане за номер 15 Мемфис, когато Тигрите победиха SMU с 62-59 в неделя.

Дейвид Джоунс поведе Тигрите със 17 точки, а Джейкуон Уолтън добави 10 като Мемфис (13-2, 2-0 Американска атлетическа конференция) спечели осмата си поредна победа.

Тайрийк Смит поведе SMU (10-5, 1-1) с 12 точки и седем борби, докато Mustangs видяха своите четири- края на поредицата от победи.

Това отбеляза втората поредна игра, в която Куинърли вкара победния кош в последните секунди. Неговата тройка в Тулса четири секунди преди края доведе до победа със 78-75 по-рано тази седмица.

Мемфис, който игра слабо през първото полувреме, използва серия от 17-5 в началото на второто полувреме, за да изравни. Тигрите в крайна сметка изградиха преднина от шест точки. Изравнени с две оставащи минути, двата отбора имаха блокади в продължението, включително Ник Журден от Мемфис, който блокира Смит на ръба, което доведе до скок топка с оставащи 12 секунди.

И двата отбора се справиха с близки мачове този сезон. Само една от четирите загуби на Mustangs беше с двуцифрено число – от Texas A&M 79-66 на 14 ноември. Две от загубите им – от щата Аризона и Дейтън – бяха с две точки.

Междувременно Мемфис има наскоро оцеля в два близки мача.

Защитата на SMU принуди Тигрите да отменят и поддържаше стрелбата на Мемфис под 40% през по-голямата част от първото полувреме. Въпреки че Mustangs не събираха много точки, те разбиваха бордовете, надминавайки Мемфис с 25-9.

Всичко това и безгрижният подход на Мемфис се превърнаха в преднина от 15 точки за SMU, която донесе предимство от 36-24 до почивката.

SMU : В Източна Каролина в събота.

Мемфис: домакинства Тексас-Сан Антонио в сряда.